Parfīma sastāvs un koncentrācija

Produktiem ar augstu koncentrāciju piemīt daudz noturīgāks aromāts un, attiecīgi, tie maksā dārgāk. Parasti lieto sekojošu klasifikāciju:

  • Odekolons (2-5%)
  • Tualetes ūdens (5-10%)
  • Parfimērijas ūdens (9-15%)
  • Smaržas vai ekstrakti (no 15 līdz 25%)

Aromāta spēks atkarīgs no tā, cik procentu parfimērijas eļļas ir konkrētā aromāta sastāvā. Tā, kā likums, izšķīst parastā ūdenī vai spirtā.

Viegls ūdens/Eau Fraiche. Daudzi parfimēri iedala vieglos, maigos, tikko jaušamos aromātus Eau Fraiche atsevišķā grupā, tā kā parfimērijas eļļas šeit sastāvā ir pavisam maz: parasti 3% vai pat mazāk. Tāpēc arī šādi aromāti ilgi turēties nevar. Taču, savas neilgās iedarbības laikā, tie spēs apburt visus, kas atrodas šajā mirklī blakus jums. Un tāpēc Eau Fraiche der izvēlēties, ja jūs gatavojaties īsam randiņam vai tikšanās reizei, vai vienkārši nolēmāt par labu vakara pastaigai. Šī variācija ir Gucci, Dior, Chanel, Versace.

Odekolons.Odekolonā izmanto tikai 2-5% parfimērijas eļļas, taču tā sastāvā izmanto tā saucamās gaistošās un miecvielas, kas izplata tā aromātu ilgu laiku. Skaitās, ka īsta odekolona recepte, ko atklājis itāļu parfimērs Farins, tā arī palika noslēpums.

Tualetes ūdens. Tualetes ūdens sastāvā parfimērijas eļļas saturs arī ir dažāds: aptuveni no 5 līdz 10%.

Parfimērijas ūdens. Parfimērijas ūdenī parfimērijas eļļas koncentrācija var saturēt no 9 lidz 15%.

Zīda parfīms / Soie de Parfum. Šīs grupas aromāti atrodas starp parfimērijas ūdeni un ekstraktiem, tajos parfimērijas eļļas saturs ir pietiekami augsts un sastāda no 15 līdz 18%. Aromāts ir jauns, parādījies salīdzinoši nesen, pieder pie ziedu aromātu grupas un ļoti interesanti tulkojas: zīds. Tik tiešām, aromāta šleifs ir ļoti maigs un viegls, pielīdzināms zīda audumam.

Smaržas. Smaržu ķīmiskajā sastāvā ietilpst no 15 līdz 25% parfimērijas eļļas.

Eļļas smaržas / Parfum oil. Ļoti koncentrēti aromāti, satur no 15 līdz 30% parfimērijas eļļas, pie kam, šādu aromātu pamats – eļļa, nevis spirts, tā, ka var nebaidīties, ka smarža izgaros ar gaistošu spirtu. Īpaši populāras ir indiešu un arābu eļļas smaržas, kuru pamatā – dabīgas ēteriskās eļļas no Austrumiem, kuras ar savu smaržu pārnes mūs uz Austrumu pasakas, nebijušu greznību un jutekliskuma pasauli.