1. Nekad neiegādājaties smaržas lielā ātrumā, neapdomājot. Izmēģiniet dažādus variantus. Aromāts, kas jums iepaticies šodien, rīt var vairs neradīt šādu iespaidu. Mūsu garastāvoklis, hormonālais stāvoklis ietekmē parfīma izvēli. Uzsmidziniet smaržas uz speciālās degustāciju lapiņas (blotera), nevajag ostīt flakonu, cerībā izprast smaržu – katram aromātam nepieciešams atvērties. Pierakstiet sev iepatikušos aromātu nosaukumus uz blotera un ielieciet dažādās kabatās.

  1. Atnākot mājās, vakarā vēlreiz pasmaržojiet. Salīdziniet savas sajūtas. Nākamās dienas rītā, atkārtojiet to pašu.
  2. Tagad varat doties uz veikalu, lai uzsmidzinātu sev iepatikušos aromātus uz plaukstas iekšpuses ādas vai elkoņa locītavas vietā. Tikai āda ļauj smaržām atvērties! Vienmēr izmēģiniet smaržas uz sevis, tā kā parfīma smarža uz jūsu ādas var atvērt pavisam citu aromātu buķeti, nekā uz cita cilvēka ādas.
  3. Maksimums, cik aromātus jūs varat izmēģināt vienā reizē – piecus, tā kā neprofesionāls deguns nav spējīgs atšķirt vairāk. Starp smaržām ieteicams būtu paostīt maltu kafiju, lai atjaunotu jūtību pret aromātiem. Var arī iziet svaigā gaisā.
  4. Atcerieties to, ka katram parfīmam piemīt sākuma nots, kas atveras uzreiz, kā jūs to uzsmidzināt uz ādas. Tā ir kā savdabīgs aromāta rotājums. Sākuma nots pāriet sirds notī, kas saglabā īsto aromātu, pēc tam vienmērīgi pāriet šleifā, kā aromāts atveras pēdējais.
  5. Ir vēl viens smaržu izvēles noslēpums: nekad neostiet parfīmu uzreiz pēc tā uzsmidzināšanas uz ādas – jūs sajutīsiet tikai sākuma noti, kas ātri izgaisīs, vietā atstājot sirds noti. Ļaujiet parfīmam atvērties 5-7 minūtes, un tad jūs tiksiet bagātīgi apbalvots ar izsmalcinātu aromātu. Neberzējiet rokas plaukstas, kad tām uzsmidzinātas smaržas (ar to visbiežāk grēko vīrieši).
  6. Vēl labāk – pastaigājiet, ar jums iepatikušos aromātu, vēl vienu dienu. Kādas emocijas tas jums izraisa? Esat izvēlējušies? Pats labākais arī būs jūsu īstenais favorīts!