7 ieteikumi smaržu lietošanā:

    1. Nekad nesmidziniet smaržas uz netīra ķermeņa. Tikai pēc dušas (vai pēc vannas – kas kuram patīk) āda absorbē un atspoguļo aromātu. Taču nav vērts lietot parfīmu uzreiz pēc dušas, tā kā sausa āda daudz labāk notur smaržas, nekā mitra.

  1. Smaržas jāuzklāj 2-3 piles uz tām ķermeņa daļām, kur atrodas vēnas. Āda šajās vietās ir vissiltākā, un tās siltums vairāk „atver” aromātu. Tā ir plauksu iekšpuse un elkoņu locītavas, pleci. Tāpat arī bedrīte (uz kakla, starp atslēgas kauliem), miega artērija uz kakla. Vēl viens punkts – aiz auss ļipiņas, pie matu saknēm: tur visilgāk saglabājas aromāts. Ja uz smaržu flakona (vai tualetes ūdens) nav dozatora, tad nevajadzētu liet šķidrumu pa tiešo no flakona. Pietiek, ja uzklāsiet dažas pilītes uz korķīša vai pirksta un pieskarties uz ķermeņa pulsa vietām. Nekādā gadījumā neieberzējiet smaržas ādā – aromāts var „savainoties”.
  2. Ja vēlaties atsvaidzināt sieviešu drēbes ar smaržām, der atcerēties, ka daudz harmoniskāks aromāts kļūst uz dabīgiem audumiem (vilna, lins, kokvilna). Vilnas un kažokādas drēbēs smaržas saglabājas kā bankā, gadiem. Taču smaržas var atstāt traipus uz gaišiem audumiem, bet vilna un kažokāda var izbalēt. Tāpēc sasmaržot apģērbu vajadzētu no kreisās puses – uz oderes, šuvju vīlēm vai plecu polsteriem. Vai piešūt blūzes vai kleitas plecu vīlei mazu gabaliņu vilnas auduma, un uzklāt smaržas tam, nebaidoties no tā, ka smaržas varētu atstāt pēdas. Un viss apģērbs smaržos ar jūsu mīļāko aromātu.
  3. Noturība šodien vairs nav modē. Vienas dienas laikā var izmantot dažādus pēc „spēka” un „skanējuma” smaržu aromātus. No rīta un pa dienu aromātam nevajadzētu būt pārāk spēcīgam, drīzāk maigam un vieglam. Vakarā, pēc dušas, droši var uzklāt smaržas, kas ir daudz piesātinātākas, ar „noslēpumu”,aromāts, kas parasti netiek lietots no rīta un pa dienu, „skanēs” diezgan individuāli. Tāpēc smaržu ražotāji aprēķinājuši aromāta noturību vidēji uz 4 vai 6 stundām. Vakara un klasiskajiem aromātiem noturība ir nedaudz ilgāka, nekā dienas smaržām. Pēc noturības, aromāti iedalās četrās kategorijās: smaržas, parfimērijas ūdens, tualetes ūdens un odekolons.
  4. Uzglabāt smaržas vajag tumšā vietā, kastītē un ar aizvērtu korķīti. Tad spirta izgarošana un smaržu sabojāšanās, savienojumā ar gaisu, notiek daudz lēnāk.
  5. Mēģiniet nejaukt dažādu grupu aromātus (šipra un ziedu, piemēram). Vislabāk, protams, ja smaržas un dezodorants būs no vienas grupas (labākās pasaules firmas izgatavo veselas „sērijas” ar vienu nosaukumu, kur ietilpst smaržas, tualetes ūdens, krēmi, toniki un dezodoranti…). Ja tas nav iespējams, izvēlaties dezodorantu ar ļoti vāju smaržu vai bez tās.
  6. Nepārspīlējiet. Viss labais ar mēru. Pat pašas izsmalcinātākās un dārgākās smaržas kļūs nepanesamas apkārtējiem, ja to būs par daudz.